Ana Sayfa Kültür-Sanat 14 Mart 2018 254 Görüntüleme

“Köprüde Buluşmalar” filmleri belirlendi

Bu yıl 6-17 Nisan tarihleri arasında gerçekleşen 37. İstanbul Film Festivali sırasında düzenlenen ve Türkiye ile komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiren Köprüde Buluşmalar, 6-13 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor.

37. İstanbul Film Festivali sırasında düzenlenen ve Türkiye ile komşu ülkelerden yapımcı, yönetmen ve senaristleri, uluslararası sinema profesyonelleriyle bir araya getiren Köprüde Buluşmalar, 6-13 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor.  

Film Geliştirme Atölyesi, Work in Progress ve Komşular olmak üzere üç farklı başlık altında projelerin ve filmlerin seçildiği Köprüde Buluşmalar kapsamında post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj kurmaca filmlerin ve belgesellerin uluslararası sunumlarının yapılacağı Work in Progress’e seçilen filmler ve Türkiye’nin komşu ülkelerinden sinemacılar ve film kurumları arasında yeni işbirliklerine önayak olmak amacı ile kurulan Komşular platformuna seçilen projeler belirlendi. Film Geliştirme Atölyesi’ne seçilen filmler ise Şubat ayında açıklanmıştı.

Köprüde Buluşmalar Atölyeleri’nin ödülleri 13 Nisan gecesi düzenlenecek kapanış resepsiyonunda açıklanacak.

Uluslararası işbirliklerini ivmelendirecek platform: Komşular

Köprüde Buluşmalar’ın 10. yılında Türkiye’nin komşu ülkelerinden sinemacılar ve film kurumları arasında yeni işbirliklerine önayak olmak amacı ile başlattığı Komşular platformuna aralarında İran, Azerbaycan, Suriye ve Gürcistan’ın olduğu komşu ülkelerden atölyeye katılacak 5 uzun metraj film projesi belirlendi.

Ortak hikâyeler geliştirirken bireyler ve kurumların birlikte çalışmaları için zemin hazırlamayı hedefleyen bu atölyeye, komşu ülkelerden projeler ve sinema profesyonelleri davet ediliyor.
Komşular Platformu’na Seçilen projeler:
         Azerbaycan / Clouds On Leashes (Yönetmen: Gunel Eva, Yapımcı: Maria Ibrahimova – Cinex Productions)
·         Gürcistan / The Empty House (Yönetmen: Rati Tsiteladze, Yapımcılar: Rati Tsiteladze, Nino Varsimashvili – Artway Film)
·         İran / Siyah Sefid (Yönetmen: Sohail Afiat, Yapımcılar: Arto Sebastian, Karoline Henkel – Wood Water Films, Ortak Yapımcı: Zeynep Köprülü – Periferi Film)
·         İran / Pas Farda ( Yönetmen: Hamed Rajabi, Yapımcı: Etienne de Ricaud – Caractères Productions)
·         Suriye / Le Retour (Yönetmen: Meyar Al Roumi, Yapımcı: Xavier Rocher – La Fabrica Nocturna Productions)
Komşular ödüllerinin sahipleri uluslararası jüri ile yapılacak toplantıların ardından belirlenecek.
Komşular Ödülleri:
8000 Avro CNC Ödülü
Postbıyık Ses Post-Prodüksiyon Ödülü
Post-Prodüksiyon aşamasındaki filmlere destek: Work in Progress
Post-prodüksiyon aşamasındaki uzun metraj kurmaca filmlerin ve belgesellerin uluslararası sunumlarının yapılacağı Work in Progress’e seçilen filmler de belirlendi. Köprüde Buluşmalar seçici kurulu tarafından değerlendirilen başvurular arasından seçilen 5 kurmaca ve 1 belgesel uzun metraj film Work in Progress’te uluslararası sunumlarını yaparken filmlerini tamamlamak için destek arayacak.

 Work in Progress’e Seçilen Filmler:

 
·         Come Rain Or Shine (Yönetmen: Zeynep Güzel, Yapımcılar: Selin Murat, Zeynep Güzel)

·         Evimizin Arka Bahçesi (Yönetmen: Teymûr Evdikê, Yapımcı: Mehmet Kamîk)

·         Güvercin Hırsızları (Yönetmen: Osman Doğan, Yapımcı: Sinan Sertel – Fanus-u Hayal)

·         İçerdekiler (Yönetmen: Hüseyin Karabey, Yapımcılar: Hüseyin Karabey – Asi Film , Caner Cindoruk, Gizem Erman Soysaldı)

·         Saf (Yönetmen: Ali Vatansever, Yapımcı: Selin Vatansever Tezcan – Terminal Film , Ortak Yapımcılar: Harry Flöter, Jörg Siepmann – 2 Pilots Film, Anamaria Antoci – 4 Proof Film)

·         Son Çıkış (Yönetmen: Ramin Matin, Yapımcılar: Emine Yıldırım, Oğuz Kaynak – Giyotin Film)

Atölyeye seçilen filmlerin yönetmen ve yapımcıları 12-13 Nisan’da yalnızca profesyonellere (dağıtımcılar, festival veya fon yöneticileri, medya temsilcileri) açık özel sunumlar yapacak. Atölye sonunda uluslararası jüri ödül almaya hak kazanan filmleri belirleyecek. 

Filmlerin Yapımcılarına Verilecek Work in Progress Ödülleri:

 

·         Color Up Post-prodüksiyon Ödülü

·         Başka Sinema Ödülü

·         Daire Creative Görsel Tasarım Ödülü

·         Paz Dijital iletişim Ödülü

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


Tema Tasarım | Osgaka.com
lara bayan escort ümraniye eskort bayan escort şirinevler Pendik escort Bayan şişli escort ümraniye escort beşiktaş escort taksim escort
izmir escort beylikdüzü escort bodrum escort bodrum escort porna izle eryaman escort
https://www.donaldsonville.org Antalya Escort Antalya Escort antalya escort sikiş
denizli escort denizli escort denizli escort denizli escort denizli escort
bodrum escort kocaeli escort porno sikis eskişehir escort
toopla.com oclamor.com meyvidal.com istanbulviva.com ilogak.com hamkarfa.com blackmoth.org lithree.com vidsgal.com nattsumi.com avcılar escort bayan esenyurt escort bayan ataköy escort bayan fatih escort bayan beylikdüzü escort bayan silivri escort bayan çapa escort bayan fındıkzade escort bayan büyükçekmece escort bayan